Yüzünüzü Pürüzsüz Gösterecek 5 Farklı Makyaj Önerisi 

0
3
Gelin makyajında olsun,seyahatlerinizde olsun aklınıza gelebilecek her yerde böyle bir istek talebiniz olabilir.Sivilce lekeleriniz sizi rahatsız ediyor da olabilir.Üzülmeyin basit ama bir o kadar etkili yöntemlerle yüzünüzü pürüzsüz göstermek oldukça mümkün.

Cildinize Uygun Nemlendirici Makyaj Önerisi

Fondöteni uygulamadan önce yapılması gerekenler var ve adeta fondötenin ayarı ile oynuyorlar. Evet fondöteninizin kalitesi bu küçük tüyolarla birdenbire değişebiliyor. Mesela eğer cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanıyorsanız ve fondöteni sürmeden önce nemlendirici yüzünüzde iyice emildiyse fondöteni daha fazla tutuyor ve cildinizle uyumunu artırabiliyor.Ama altınızı çiziyoruz ki bu nemlendirici cilt tipinize uygun olsun. Kuru, yağlı, karma cilt tiplerine uygun bir çok nemlendirici kremler bulunuyor. Doğru seçimi yapmaya özen gösterin ve nemlendiricinizden emin olun ki cildinize herhangi bir alerjik etken yapmıyor olsun.

Siyah Noktaları Temizleyin 

Tabii ki de sağlıklı bir tende fondöten oldukça güzel duracaktır. Siyah noktaların yoğun olduğu bölgelerde fondöteniniz biraz daha yüzeysel gözükür. Bu yüzden siyah noktalarınız için peeling uygulayabilirsiniz ya da fondöteninizi uygulamadan biraz önce siyah nokta bandını siyah noktalarınızın yoğun olduğu bölgeye uygulayabilirsiniz.

Makyaj Bazı 

Makyaj bazları da fondötenin cilt ile temasını en aza indirgeyerek yüzünüzde kalıp gibi bir görüntüye sebep  olmasını önleyebiliyor. Cilt tipinize uygun makyaj bazını kullanarak da pürüzsüz bir yüz makyajı için bu kolay uygulanabilir yöntemi deneyebilirsiniz

Bunlar benlik değil diyenlerden olabilirsiniz. Yüzünüzün pürüzsüz gözükmesine doğal yöntemlerle kavuşmak isteyebilirsiniz. Evet doğru uygulanan yöntemler ile de bu mümkün. Çünkü fondöten tercih etmeyen ve teni fondöten kabul etmeyen ciltlerde vardır.

Yüz Maskeleri

Dermatolojik olarak test edilen yüz maskeleri ve güvenilir içeriğe sahip olan maskelerden kendi cilt tipinize uygun olanı deneyerek,pürüzsüz bir cilde ulaşmak için böyle doğal bir yöntem de tercih edebilirsiniz. Evde kendi imkanlarınızla yapabileceğiniz etkili maskelerde mevcut. Yalnız bu maskeleri yaparken öncelikle içerisinde size daha önceden alerji yapan maddeler olup olmadığını kontrol edin. Eğer sahiden çok hassas bir cildiniz yoksa deneyin.

Sivilce Lekeleri 

Belki de hemen herkesin bu lekeler canını biraz sıkıyor.Herkesin önerdiği yöntemler var fakat neye ne kadar güveneceğimizi bilemiyoruz. O yüzden bu konuda uzman olan hekimlere danışarak ilerlemek en mantıklısı. Böylelikle size en uygun ve en kısa zamanda çözülebilecek cilt probleminizi sağlıklı bir biçimde çözüme kavuşturarak pürüzsüz bir yüze kavuşmak için adım atmış olursunuz. Sivilce lekelerinden arınmış ya da sivilce lekeleri azalmış bir cilde yapacağınız makyajda daha pürüzsüz bir görüntüye ulaşmanız mümkün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here