Vücut Direncini Arttıracak Çay Çeşitleri

0
2
Çay Çeşitleri Hakkında Bilgiler
Aralık ayı ile birlikte havalar iyice soğudu. Hasta olmamak için bir sürü ilaç veya destek vitamini alanlarınız bile vardır. Aslında zaman zaman tükettiğimiz meyvelerin bu konuda yardımı büyük.

Günde 2-3 bardak içeceğimiz özel bitki çayları bu konuda bize yeterince yardımcı olacaktır. Aşağıda size tanıtmaya çalıştığımız çay çeşitleri günlük hayatınız da fazlasıyla yararlı olacaktır.

Ihlamur çayının faydaları.

Annelerimizin hastalandığımız zaman bize zorla içirdiği ıhlamur çayı aslında kış aylarının vazgeçilmezidir. İçeriğinde kendiliğinden bulunan yardımcı maddeler sizi gerektiğince destekler. Hazır markaların poşet ıhlamur çaylarını almak yerine aktarlardan alabileceğiniz ıhlamurları demlemeyi tercih edin. Tabi demleme işlemine başlamadan önce kurutulmuş ıhlamuru yıkamayı unutmayın,

Kış çayının faydaları.

Sizde benim gibi kışın sık sık hasta olanlardansanız kesinlikle bir aktardan kış çayı alın. İçeriğinde hangi bitkilerin bulunduğunu bilmesem de bal ile birlikte nefis bir tadı oluyor. Kendinizi hastalanacak hissettiğinizde bir fincan sıcak suya demlemeniz yeterli.

Yeşil çayım faydaları.

Aslında hepimiz yeşil çayı bir zayıflama aracı olarak görsekte vücut direncini arttırmaya olan desteğine de değinmemiz gerekiyor. Ayrıca sağlıklı olurken zayıflamakta fena olmaz değil mi?

Form çaylarının faydaları.

Sakın bu çayın size iyi geldiğine inanmayın. Bu şey sadece zayıflamanıza yardımcı olacak fakat sizi kışa hazırlamayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here