Saçkıran Sarımsak Tedavisi

0
3
            Saçkıran hastalılarının en yaygın ve ekonomik olarak kullandıkları yöntem sarımsak ile tedavi olma yöntemidir. Fakat sarımsak ile tedavi olma, her hastanın hastalığına çare olmamakta maalesef. Fakat saçkıran ile tedavi olmaya çalışanların neredeyse %50’sinin iyileştiği görülebilir. Bununla birlikte, sarımsak hem ucuz, hem de kolay bir şekilde ulaşabileceğimiz bir madde olduğu için ilk denenmesi gerekli yöntemlerdir.

Saçkıran, bölgesel olarak saç dökülmesi olarak tanımlanan bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlığın başlıca sebepleri çok stres, üzüntü ve moral bozukluğudur. Öncelikle, gerçekten bu rahatsızlıktan kurtulmak istiyorsanız bu tür, sizleri üzecek durumlardan ayrılmanız gereklidir. Eğer, bu tür ortamlardan ayrılmaz iseniz sarımsak ile tedavi uygulamanızın başarı yüzdesi azalacaktır. Yani, sizin moraliniz ile saçkıran hastalığından kurtulma olasılığınız doğru orantılı olarak ilerlemektedir. Moralinizi yüksek tuttuktan sonraki aşamanız ise sarımsak ile tedavi olmak.

 Saçkıran Sarımsak Tedavisi Nedir?

Tedavide başarı yüzdesi yüksektir. Mutlaka en az iki ay uygulanmalıdır. Eğer sarımsak bu zaman sürecinde etkili olmaz ise diğer tedavi yöntemlerine geçilmelidir. Eğer ki tedavi olumlu devam eder ise saçkıran tamamen ortadan kalkana kadar tedaviye aralıksız devam edilmelidir.

 Sarımsak Nasıl Uygulanmalıdır?

Öncelikle tedavimiz için kullanacağımız ürünümüz herkesin evinde bulunabilen, rahatça satın alınabilen ve pazarlarda marketlerde satılan sarımsak ürünüdür. Öncelikle sarımsağı ortadan keserek ikiye ayırın. Bizim işimize yarayacak kısım saplı kısım. Saplı kısımı kullanmamızın sebebi, sapından tutularak kolayca uygulanabilmesi. Kesik olan kısmı saçkıran sonucu saç dökülmesi olmuş cilde tahriş olana kadar sürüyoruz. Sarımsak asitli olması sebebiyle canınız biraz yanabilir, fakat dayanmak zorundasınız.

 Tedaviye Ne Kadar Devam Edilmeli?

Bu tedavi şeklini 1-2 günde bir tekrarlamanız gerekir. Bu işlemleri en az 2 boyunca devam ettirmeniz bu rahatsızlıktan tamamen kurtulmanız için oldukça önemli.

 Sarımsağın Saçkırana Etkisi Nedir?

Bu tedavi yöntemindeki amacımız damarların genişletilmesi ve an akışının hızlandırılması. Aynı şekilde kıl köklerinin de uyarılmasını sağlayan sarımsaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here