Saç Bakımı ve Püf Noktaları

0
8
Güzel görünmek için sadece makyaj, elbise ve ayakkabılar yeterli değildir. Sizi güzel gösteren unsurlardan bir tanesi de saçlarınız. Bakımlı, ışıl ışıl saçlar güzelliğinize güzellik katar.

Hava şartları; sisli-kuru havalar, yağmur, güneş-nem saçlarımızı yıpratırken, günlük hayatın koşuşturmasında saçlarımızla ilgilenemeyiz. Aslında birçok kadın da bakımın sadece şampuan sonrası uygulanan krem ve kuaförlerde yaptırdıkları uygulamalar olduğunu düşünür. Oysaki bunun birçok doğal yöntemi vardır. Sosyal ve iş hayatı içerisinde bakımlı kadın mantığından yola çıkarak, sürekli fön makinelerine ve şekillendirici aletlere maruz kalın saçlar. Kısa bir süre sonra yoğun dökülme ve kırık başlayacaktır. Sürekli kimyasal saç boyalarına maruz kaldığımız gerçeğini de söylemeden geçemeyeceğim. Piyasa da var olan birçok şampuan bile saç temizliğini yaparken aşırı yıpratır. Doğru şampuanı bulmak da çok önemli.  Gündelik hayatta bunlardan kaçınamıyorsak düzenli bakımla saçların yıpranmasını engellemeliyiz. Birçok kadın bu problemden kurtulmanın yolunu güzellik salonlarında kimyasal ürünlerle ararken, bazılarımızda doğal bakım kürleri uygularlar. Şimdi bende sizlere birkaç doğal saç bakımı kürü uygulamasını anlatacağım.

1 çay bardağı zeytinyağı ve 1 yumurta sarısı

Zeytinyağı ve yumurtayı karıştırıp saçlarınıza dipten uca sürün. Bir bone yardımı ile saçlarınızı sardıktan sonra 40 dk kadar bekletmeniz yeterli olacaktır. Sonrasında ılık su ile arındırıp, yıkayın.  Bu maske saçlarınıza parlaklık ve canlılık kazandıracaktır. Kalsiyum ve protein açısından zengin olduğu için saçlarınızı besler.

1 su bardağı yoğurt ve 1 çorba kaşığı bal

Yoğurt ve balı karıştırıp saçlarınıza dipten uca sürün. Yine bir bone yardımıyla saçlarınızı sarın. 30 dk beklettikten sonra ılık su ile arındırın ve yıkayın. Yoğurt vitamin ve kalsiyum açısından zengin bir besin olduğu için saçlarınız kökten uca beslenecektir.

Sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsanız, fön makinelerini ve şekillendiricileri bir kenara bırakıp kendinden şekil alan saçlara sahip olmak istiyorsanız doğal saç bakım maskelerini düzenli olarak saçlarınıza uygulamalısınız. Güzel görünmenin yolu saçlarla başlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here