Ofis Makyajı İçin Öneriler

0
5
Her kadın makyaj yapmaya bayılır. Özellikle makyaj türlerine baktığımızda en çok rastladığımız tür genellikle ofis makyajları oluyor. Ofis makyajının bir diğer benzetmeleri ise günlük makyaj veya çalışan bayan makyajıdır.

Ofis çalışanlarının sabah erken saatlerden akşam geç saatlere kadar çalışmasını göz önünde bulundurursak, Ofis makyajı için yapmamız gereken kriterler sırasıyla;

  • 1.Kalıcı olmalı
  • 2.Açık renkler tercih edilmeli
  • 3.Yoğun pigment içermemeli

Günün erken saatlerinde başlayan mesailer yüzünden kadınların hazırlanma süresi çok fazla olmamakta. Bu yüzden yüzlerine uygulayacakları makyaj basit ve hızlı olmalıdır. Peki bu makyajı yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

1)Doğal Bir Görünüm Her Zaman İyidir

Her ortamda iyi görünmek her kadın için iyi hissettirir ve kendine olan güvenini arttırır. Ancak bazı kadınlar iyi görünmek adına makyajlarını biraz abartabiliyorlar ve bu durumda karşı tarafta ilgi dağıtıcı, göz yorucu gibi rahatsızlıklara neden olabiliyor. Bu nedenle öncelikle ilk dikkat etmeniz gereken şey makyajınızın hafif olması. Eğer illa biraz yoğun makyaj istiyorsanız gözlerinizi ortaya çıkarıp dudak makyajınızı hafif bırakabilirsiniz. Ya da dudaklarınızı ön plana çıkardıysanız göz makyajınızı daha hafif tonlarda tercih edebilirsiniz.

2)Açık Renkler Tercih Edin

Ofis makyajlarında genellikle en çok tercih edilen renkler kahveler, toz pembeler, bronzlar ve açık mat renklerdir. Çok yoğun bir şekilde göze batmayan dumanlı göz makyajlarıda tercih edilebilir. Fazla parlak, canlı ve iddialı renkler ise ofis makyajı için abartıya kaçabilir.

3)Kalıcı Olmasına Dikkat Edin

Günün bir çoğunu ofislerde geçirdiğinizi varsayarsak öncelikle kalıcı veya suya dayanıklı ürünler kullanmak gün içerisinde size büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

4)Kalıcılık Önemli!

Kalıcı ürünler yerine makyaj altı bazlar kullanarak da yaptığınız makyajın dağılmasını ve akmasını önleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here