Mutlaka Olması Gereken 6 Makyaj Malzemeleri

0
7
Hazırlandınız evden çıktınız ama gün içerisinde eve dönmeye ve tekrar hazırlanmaya vaktiniz yok. Bunun yanında katılacağınız toplantılar, söyleşiler, iş görüşmeleri, arkadaş davetleri gibi bir çok aktivite de gün içinde sırasını almış vaziyette.

Tek makyaj ile hepsine ayak uydurmak zor iş.O yüzden aklınıza makyaj çantanızı almak geldi ve size yardımcı olan makyaj malzemeleri yanınızda taşımak istediniz. Hangi ürünleri seçerdiniz? İşte size bir kaç öneri :

Rimel  

Rimel hemen dağılabilecek makyaj malzemelrinden biri.Tabii su geçirmez olanları ve belirli bir kalitede olanları istisna. Ama hemen hepsi il andaki tesirini birkaç saat sonra kaybediyor ve tazelemek gerektirebiliyor. Siz yine de önleminizi almak istiyorsanız makyaj çantanıza en sevdiğiniz rimeli ekleyin. Eğer rimelinizin boyutu büyükse,makyaj çantanızda muadili olan seyahat boyu bir rimel taşıyabilirsiniz.

Doğal Tonlarda Ruj  

Makyaj malzemeleri önemlidir.Bahsettiğimiz şey aslında her yere ve koşula ayak uydurabilecek yardımcı bir ruj.Yani ne iddialı bir kırmızı ne de silik bir pembe. Dudağınızın rengine en yakın ruju makyaj çantanıza ekleyin böylelikle hangi makyajı yaparsanız yapın doğallığı terketmemiş olacaksınız.

Fondöten  

Makyaj sabitleme spreyleri ile fondöteni olabildiğince sabitlemek mümkün.Ama su ve sabun ile çok fazla temas ediyorsanız gün içinde ve özellikle tüm gün yüzünüzdeki fondöten terlediğinizde sizi rahatsız ediyorsa makyajınızı silip tekrar yapmaya da üşenmeyecekseniz yanınızda fondöten taşıyabilirsiniz.Ya da yüzünüzde fondöten ağırlığını sevmiyorsanız daha hafif ürünleri makyaj çantanız için tercih edebilirsiniz, BB ve CC kremler gibi.

Transparan Pudra 

Aslında fondöteni sabitlemek ve parlamaya karşı önlem almak için tercih edilen pudra pek bilinmese de makyaj çantanızın içinde bulunması gerekenlerden.Çünkü dış etkenler yüzdeki fondöteni aşındırıp onun daha yağlı ve dağınık durmasına sebep olabiliyor.Transparan pudra ise tam burada müdahale etmiş oluyor aslında.Yüzünüzde yaplanmaya meyilli bölgelerinize uygulayacağınız transparan pudra ile yağlı ve sabit durmayan fondöten görüntüsünü kontrol altına almak mümkün.

Allık  

Yanaklara biraz renk.Ama dediğimiz gibi sadece biraz. Abartıya kaçmadan ve soluk görüntüyü önleyerek.Fondöten kullanıldığında ister istemez yüzünüzün rengini kapatarak ve her yeri dengeleyerek oluşturduğunuz görüntü bazen soluk ve donuk durabiliyor.Allık ise bu konuda oldukça yardımcı.Buradaki önemli kısım ise teninize uygun allık rengi. Seçiminiz doğal renkli allıklardan yana olsun.Makyaj malzemeleri arasında mutlaka bulunması gerekenlerden.

Kapatıcı 

Bazı kişilerin göz altları teninden dolayı mor ve ya sarı renkli olabiliyor. Ya da cilt renginde ton farklılıkları gözlenebiliyor.Seçtiğiniz fondöten ve ten renginizle uyumlu bir kapatıcıdan bu konuda destek alabilirsiniz.Makyaj çantanıza hemen elinizin altında bulunması için kapatıcınızı da ekleyin.Gün içinde bir anda çıkan sivilcelerin görünümünü kapatıp sivilcenizin belirginliğini gizlemek için kullanabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here