Makyajsız Güzellik Sırları

0
3

Bakımsız kadın yoktur, az makyaj vardır diye bir terimi bol bol duyduk son dönemlerde. Makyaj insanı güzelleştirmez. Sadece güzel olan noktaları vurgulamamızı sağlar. Bu sebeple eğer makyaj yapmazsam güzel olamam diye bir durum yok elbette. Öncelikle cildimizden başlamalıyız. Cildimizde hangi kusurların olduğunu tespit etmeliyiz.

Eğer gözaltı morluklarınız varsa öncelikle buna yönelik doğal maskeler ya da kremler satın almalısınız. Makyaja yatırım yapmak daha kolay olduğu için genelde insanlar makyaj ile güzel olma yoluna başvururlar. Doğal bir şekilde güzel olmak biraz daha pahalıya patlar çünkü. Fakat öncelikle doğal ürünlerden yardım alıp sonuç bulmayı deneyebilirsiniz.

Gözaltları için eğer doğal tedaviler işe yaramıyorsa güzellik merkezlerine ışık dolgusu yöntemini deneyebilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer kısa kirpiklerden şikâyetçiyseniz güzel gözler için güzel kirpikler oldukça önemlidir. Bunun için badem yağı, hint yağı gibi yağlar ile kirpik gelişimini sağlayabilir ve evden çıkmadan önce kirpiklerinizi kıvırabilirsiniz.

Eğer ciltte renk eşitsizlikleri ve leke gibi problemler yaşıyorsanız o zaman yine öncelikle doğal maskelerden yararlanmalısınız. Daha sonra dermaroller alıp evde haftada bir defa kullanmak kaydıysa hücrelerin yenilenmesini ve parlak olmasını sağlayabilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise yine cilt kusurlarını giderici lazer tedavisidir. Böylece bebek gibi bir cilt için adım atmış olursunuz. Buna ek olarak cildinize bol bol nem takviyesinde bulunun bol bol nem veren maskeler yapın. Bunun yanı sıra nem depolaması sağlayacak çaylar için, besinler tüketin. Bol bol su tüketin ve spor yapın. Cildinizi buharda bekletin ve kirlerden derinlemesine arındırın.

Son olarak yüzü tamamlayacak olan kaslarınız yeterli değilse hafif olmak kaydıyla ve doğal kaşlarınızın şeklini değiştirmeden sadece daha yoğun göstermek amacıyla kaş uygulaması yaptırın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here