Kış için Cilt Bakımı Önerileri

0
6
Yaz mevsimi de kış mevsimi de cildimizi yüksek derecede yıpratır. Bu yıpranmalardan kaçınabilir miyiz diye sorarsanız tabii ki kaçınabilirsiniz. Her mevsimin kendine özgü cilt bakım teknikleri olur. İçinde bulunduğumuz mevsim yani kış mevsimi için sizlere cilt bakım önerilerinde bulunacağız.

Öncelikle, yeni güne duş alarak başlayın. Duş cilt bakımı için de en iyi tedavi yöntemlerinden biridir. Duş sırasında yapacağınız bir kaç işlem cildinizi canlandıracaktır. Duş işleminiz bitmeden önce hidroterapi sistemi uygulayın. Bunun için ilk olarak 15 saniye boyunca soğuk su altında kalın. Bu süreden sonra suyu biraz ılıklaştırın. 15 saniye de bu şekilde kalın. Tekrar soğuk yapın. Bu sirkülasyonu 2 dakika boyunca uygulayın. Kan dolaşımınız iyice arttığı için canlı bir cilde sahip olacaksınız.

Vücut losyonu kullanmayı ihmal etmeyin. Kuru cilt daha çok yıpranır. Bu nedenle tüm vücudunuza nemlendirici uygulayın. Kış mevsiminde olsanız dahi yüzünüze uygulayacağınız kremin güneş koruyucu faktörü içermesi gerekmektedir.

Her gün bir bardak ılık ve limonlu su için. Bu vücuttaki toksinleri atmanıza faydalı olacaktır. Toksinler atıldığı zaman ise vücudunuz daha canlı görünecektir.

Kış aylarında haftada iki kez cildinize peeling uygulayın. Bu durum cildinizdeki ölü deriyi atarak daha canlı görünmenizi sağlar.

Uyku saatlerinizi düzenleyin ve düzenli bir uyku uyuyun. Güzel uyunan uyku vücuttaki oksijen seviyesini artırır. Bu da hücrelerinizin kolayca yenilenebileceğini gösterir. Bu nedenle güzel uyku canlı bir cilt demektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here