Kilo Vermenin 4 Altın Sırrı!

0
7
Fit bir vücut çoğu insanın hayalini süsler. Hatta belki de çoğumuzun bir sonuca varamadığımız diyet anılarımız vardır. Kilo vererek sağlıklı bir vücuda sahip olmak aslında sanıldığı kadar zor değildir.

Ancak her güzel şeyin bir bedeli olduğu için kilo vermek ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak için de emek harcamalıyız. Bu yazımızda sizlerle başarısız diyetlerin nasıl önüne geçerek sağlıklı bir şekilde yağlarımızdan kurtulacağımızı dört başlık altında inceleyeceğiz.

  1. Düzenli Spor Yapmak 

Sağlıklı bir vücut için spor yapmak olmazsa olmazmızdır. Düzenli olarak spor yaptığımız zaman vucüt yavaş yavaş sağlıklı bir hale dönmeye başlayacak ve biz de yavaşca kilolarımızdan arınmaya başlayacağız.Burada önemli olarak düzenli spor yapmak deyiminden anlamız gereken vücudumuzu birden bire zorlayarak bizi bıktıracak hareketler yapmak değildir.Spora hiç alışmamış bir bünye için spora zorluk olarak en alt limitten başlayıp yavaş yavaş arttırmak gereklidir.Ayrıca sporumuza başlamadan önce ısınma hareketleri yapılması unutulmamalıdır. Aksi takdirde vucüdun yağ yakmaya başlaması için ısınmaya ihtiyacı vardır.Hergün yapmamız gereken en önemli ve en kolay spor hareketlerinden birisi de yürümektir.

  1. Yediklerimize Dikkat Etmek

       Kilo vererek sağlıklı bir vücuda sahip olmak için spor yaparken aynı zamanda yediklerimize de dikkat etmemiz gereklidir. Yediklerimize dikkat etmekten kastımız vucudu zora sokacak ani kila kaybına neden olan diyetler değildir. Öncelikle kilo vermek için hazır gıdalardan ziyade doğal gıdaları tercih etmelisiniz. Yağ oluşumunun en önemli nedenlerinden biri de olan şekeri ve unu de tüketirken aşırıya kaçmamalısınız. Aslında mevsimine uygun olarak aşırıya kaçmadan tüm besinlerden beslenerek sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Burada önemli olan aşırıya kaçmamaktır. Son olarak yediklerinizi aniden kısmanız size sadece kısa süreli kilo verdirir. Yediklerinizi yavaş yavaş kısarak düzene oturtmalısınız.

  1. Düzenli Uyumak 

Öncelikli hedefiniz kilo vermenin yanı sıra sağlıklı bir vucuda sahip olmak olmalıdır. Sağlıklı bir vücut için de düzenli uyumak şarttır. Düzenli uyuyarak metabolizmanızı düzenli bir hale getirirsiniz. Böylelikle daha kolay bir şekilde kilo vermenizi sağlayarak daha kısa bir sürede fit bir vücuda sahip olmanıza olanak sağlar.

  1. Pes Etmemek

En önemli kuralımız ise kilolardan kurtulmak için azimli kararlı olarak pes etmemektir. kilo verme sürecinizde zaman zaman bıkmışlık hissi yaşayabilirsiniz. İşte tam olarak bu nokta sizin dönüm noktanızdır. Kilo vereceğinize inanmalı ve yapmanız gerekenleri uygulamaya devam etmelisiniz. İlk zorlukta hemen pes edip bırakırsanız kilo verme hayalinize ulaşamazsınız. Ayrıca daha sonra kilo vermeye tekrar başlamak istediğiniz zaman önyargılı olarak başlamanıza neden olabilir. Kalıcı olarak fit bir vucuda sahip olmak istiyorsanız istediğiniz kilonuza ulaşsanız dahil bu kurallara uymaya devam etmeli ve bırakmamalısınız. Siz de saydığımız bu dört ana kurala uyarak sağlıklı olarak kilo verebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here