Kamasutra Nedir? En önemli 5 Pozisyon Nedir?

0
2
Kamasutra’nın içeriğine geçmeden önce ‘’Kamasutra nedir?’’ sorusunu literatürel olarak cevaplamakta fayda var. Kamasutra aslında Kama ve Sutra olmak üzere iki kelimeden oluşur. Kelime anlamı ile zevk kitabı anlamına gelmektedir.

Hindistan’da çıkarılmış bu kitabın amacı, partnerlerin birbirleriyle olan ilişkilerini güçlendirmektir. Çiftin cinsel hayatına yenilikler katmayı amaçlayan bu kitap, kimilerine göre sadece Hintlilerin geleneklerine uygun, kimilerine göre ise tüm dünya insanlarını ilgilendiren bir kitaptır. Bunun için Kamasutra pozisyonları, cinsel ilişkinin heyecanını kaybetmemesi ve partnerlerin hazzın doruklarına ulaşması için geliştirilmiş önemli bir el kitabı niteliğindedir. İşte Kamasutra hakkında diğer bilgiler;

Kamasutra İlişkiyi Nasıl Güçlendirir?

Birçoğumuzun bildiği üzere, sağlıklı bir cinsel hayatın en önemli unsuru karşılıklı doyumdur. Partnerler cinsel olarak birbirlerini tatmin ettikleri sürece cinsel hayatları da her zaman taze kalır. Bazı çiftler için cinsellik ikinci, hatta üçüncü planda olabilir. Ancak yapılan araştırmalara göre dünya genelindeki çiftlerin çoğunluğu aktif ve tatmine dayalı bir cinsel hayatın ilişkideki rolünün çok büyük olduğunu aktarmışlardır.

Cinsel ilişkide tatmine giden yol, ilişkinin genelini de ilgilendiren bir unsur olan ‘’monotonluktan kaçınmak’’tır.Cinsel ilişkide yeni pozisyonlar denemek, hem ilişkinize heyecan katar, hem de cinsel tatmine ulaşmanızı kolaylaştırır. Farklı pozisyonlar arasından, partneriniz ve sizin en rahat edeceğiniz, sizi cinsel doyuma ulaştırmaya en yakın olan pozisyonu seçmeniz, cinsel ilişkiniz için çok yararlı olacaktır.

Kamasutra’nın En Önemli 5 Pozisyonu

Kamasutra kitabının içerisinde birçok pozisyon bulunmaktadır. Ancak bunlar içerisinden 5 tanesi genel olarak birçok çiftin cinsel doyuma ulaşmasını daha kolay hale getirmektedir. İşte, en önemli 5 Kamasutra pozisyonu:

Asma Kilit

Kadın, erkeğin bel hizasına gelebilen bir eşyanın üzerine oturup bacaklarını erkeğin beline dolarken elleriyle eşyaya tutunup destek alır. Erkek ise kadının kalçasını kavrayarak pozisyonu tamamlar.

Ayaklar Omuzda

Kadın yere uzanır ve erkek ise dizlerini kırıp kadının bacakları arasına geçer. Kadın, ayaklarını erkeğin omuzlarına koyar ve erkek kadının bacaklarından kavrayıp cinsel bölgelerin birbirine temas etmesini sağlar.Bu esnada kadın da dirsekleriyle yerden destek alır.

Deniz Kızı

Kadın erkeğin bel hizasına gelen bir eşyaya uzanır ve belinin altına bir yastık koyar.Erkek, kadının bacaklarını kaldırıp kendi göğsüne dayar ve kadını kalçasından kavrar. Kadın ise bu sırada altında bulunan eşyanın kenarlarına tutunur.

Çift Katlı

Erkek sırt üstü uzanırken kadın da cinsel bölgelerin birbirine temas edebileceği şekilde erkeğin üzerine sırt üstü uzanır.Bu sırada erkek, kadının bacaklarının arasını kavrayıp hareketlenmeyi sağlarken, kadın ise dirsekleriyle yerden destek alır.

Şelale

Erkek, bir eşyanın üzerine oturur ve kadın yüzü erkeğe dönük olacak şekilde bacaklarını açıp erkeğin kucağına oturur.Sonra kadın kendini aşağı sarkıtır.Bu sırada kadının başı yere değmesin diye başının hemen altına bir yastık koyulur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here