Kadınlar için Kilo Vermeye Yardımcı Beslenme Tavsiyeleri

0
4
Yaşın ilerlemesi ile birlikte kilo vermek problem bir durum haline gelmeye başlamıştır. Yaşlandıkça vücutta bulunan kas oranı azalış göstermeye başlar vücut metabolizma hızı da düşer. Metabolizmanın düşmesi ise kilo vermeyi zor bir hale getirir.

35 yaşında iseniz 10 yıl önceki halinize kıyasla 100 – 200 kalori daha az yakacak potansiyele gelir. Bu yüzden de dikkat edilmemesi durumunda her sene 3 – 4 kilo almak olağan hale gelebilir. Bu yüzden de bir yaştan sonra sürekli beslenmeye dikkat edilmeli ve aynı zamanda da kalori kontrollerini düzenli olarak yaparak kilo alma problemi ortadan kaldırılmalıdır. O nedenle beslenme tavsiyeleri dikkate alınması gereken başlıca şeylerdir.

İşte Kilo Vermek İçin Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Kısımlar;

– 36 yaştan itibaren her gün 1500 kalorinin üstü gıda tüketilmemesine dikkat edilmesi gereklidir. Bu kalori miktarının üstüne çıkılması durumunda kilo vermek çok daha zor bir hale gelecektir.

– Kalori miktarı kadar aynı zamanda alınan kalori kaynağı da önem arz etmektedir. Günlük olarak aldığınız besinlerin %50 – %60 kadarını karbonhidratlar, %20 – %25 kadarını da protein içerikli besinler oluşturmalıdır. Yeterli protein alamıyorum diyenlerin bu kısma ağırlık vermesi gereklidir.

– Az kalori içerikli diyet ve beslenme şekillerinden uzak durulmalıdır. Bu besin şeklini öneren diyetler insanın hormanal dengesini bozarak insan sağlığını büyük ölçüde tehlikeye atmaktadır.

– Kolori kontrolü yapılırken sağlıksız paket besinler değil demir, kalsiyum ve folik asit içeren besinler tüketilmelir. Kalsiyum ihtiyacı süt, yoğurt ve peynir gibi besinlerden karşılanabilir. Folik asit ihtiyacı için de mercimek ve nohut gibi bakliyatlar tüketilmelidir. Demir ihtiyacın karşılanması için ise et ve pekmez gibi besinler tüketilebilir.

 Başka bir beslenme tavsiyeleri ise Yağ yakmak ağırlık programları da kilo verilmesine yardımcı olmaktadır. Yağ yakmak için çok tekrar yapılmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here