Halsizliğe Karşı Şifalı Bitkiler

0
2
Bahar aylarında gelen veya genel olarak etkisini gösteren halsizlik hayatı olumsuz etkilemektedir. Bunun için birkaç tane halsizliğe karşı şifalı bitki ile bunlardan kurtulmak veya minimuma indirerek hafif atlatmak mümkün.

Şifalı bitkiler : Kara hindiba, elma, böğürtlen yaprağı, pelin otu, kantaron, turp tohumu, kekik, köpek ayası, ada çayı, ıhlamur, havlıcan, zencefil, mersin yaprağı, antep fıstığı, şahtere, badem halsizliğe iyi gelmektedir.

Nasıl Kullanılır?

Bütün bitkileri kaynar suda demleyerek ayrı ayrı tüketmek mümkün.

1 çay kaşığı zencefil ve havlıcan kaynar suda yaklaşık 10-12 dakika süreyle demlenip içine de tatlandırmak için bal ekleyerek tüketilebilir. Günde 2 kez uygulanabilir.

Birkaç tane şeftali, erik ve bademin çekirdekleri çıkarılıp rondodan geçirerek tüketilebilir. Halsizliği alıp zindelik verecektir.

Kekik , yosun , çam iğneleri ve ceviz yaprağı banyoda kullanıldığında kişinin halsizliğini alıp zindelik verir.

Yarımşar su bardağı böğürtlen yaprağı, kuşburnu, mersin yaprağı ve ahududu karıştırılır. Daha sonra bu karışımdan bir yemek kaşığı alınır ve 1 bardak suya eklenip yaklaşık 10 – 12 dakika süreyle kaynatılır. Sonrasında demlemeye bırakılır, süzdükten sonra tatlandırmak için bal eklenerek tüketilebilir. Yapılan karışım günde 1 bardak tüketilerek uzun süre kullanılabilir.

Et kaynattıktan sonra suyunu süzüp , içerisine biraz bal ve sirke ekleyerek şerbet yapılır , yemekten önce aç karnına 1 bardak içilir. Halsizliği engellemek için çok etkili bir yoldur.

Birer tatlı kaşığı havlıcan ve zencefil kaynatılıp süzülerek çay gibi tüketilebilir. Üstüne antep fıstığı yenebilir. Bu karışım romatizma için de oldukça yararlıdır.

Pelin otu kaynatılıp daha sonra tatlandırmak için şeker veya bal eklenerek birer bardak tüketilebilir. Şeker kullanılacaksa esmer şeker olması daha doğru bir tercihtir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here