Güzel Göz Makyajı

0
3
Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Güzel Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Kadınların en çok önem verdiği bakımlardan bir tanesi güzel göz makyajı olarak bilinmektedir. Göz makyajı tam anlamıyla dikkatli bir şekilde yapılmadığı zaman çok komik görüntüler ortaya çıkarabilmektedir. Bu durumun tam tersine doğru bir şekilde uygulanmış göz makyajı sayesinde kadınlar tamamen bakışlarını çok olumlu yönde etkiler.

Genel olarak gideceğiniz ortamlara göre ayarlamanız gerekmektedir. Bu olay tam anlamıyla bilgi ve beceri işi olarak bilinmektedir. Eğer makyaj yapmayı bilmiyorsanız bu işe mutlaka uzman birisinin yardımıyla kalkışmanız tavsiye edilir. Çünkü yapacağınız yanlış bir makyaj doğrultusunda gülünç duruma düşebilirsiniz. Kadınlar bu konuda çok uzman kişilerdir. Bunun nedeni kadınların günlük zamanın çoğunu ev içerisinde veya kuaförlerde geçirdikleri içindir. Uzman kuaförler yardımıyla bu işlemi kısa sürede öğrenen kadınlar zaman içerisinde kendi makyajlarını kendileri yapıp dışarıya özel ortamlara veya eğlenceli yerlere gitmeyi tercih ederler. Göz makyajı tam olarak güzel bir şekilde yapıldığı zaman bir kadının bakışlarını çok önemli bir şekilde etkileyecektir. Kadınların en büyük moral kaynaklarından bir tanesi olduğu tespit edilmiştir. Çünkü makyaj kelimesi dile getirildiği zaman ilk akla gelen kadınlar oluyor.

Gölgeli Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Gölgeli göz makyajı yapmanın en önemli noktası far ve fırçanın bulunmasıdır. Far ve fırça olmadan kesinlikle bu işleme kalkışmayınız. Aksi bir durumda hiçbir şekilde normal olarak alabileceğiniz bir görüntüye sahip olamazsınız. Göz kapakları ve kirpiklerin bulunduğu bölümden yukarıya doğru açık tonlarda bir zemin oluşturarak başlayabilirsiniz. Bununla birlikte kirpik ve göz kapağının orta kısmına doğru kahve tonlarını sürebilirsiniz.

Elinizde bulunan farların üzerine kahverengi tonda kirpik diplerinden üst göz kapağının tam olarak bitimine doğru göz kalemi çekebilirsiniz. Bir sonraki işlem ise alt kirpikleriniz ve diplerine aynı kalemle bir çizgi çekebilirsiniz. Son olarak yapacağınız işlem ise maskara sürmek olacaktır. Bu şekilde güzel bir göz makyajına sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here