Gripten Kurtulma Yolları

0
7
Grip, havalar soğumaya başladığında en sık karşılaştığımız ciddiye almayıp önemsenmediğinde can sıkıcı sonuçlara yol açabilen bir rahatsızlıktır.

Hastalık, ateşin yükselmesi, baş, eklem ve uzuvlarda ağrı, yorgunluk hissi gibi belirtilerle kendini göstermektedir ve belirtilerin şiddeti ve süresi kişiden kişiye değişmektedir. Grip belirtileri, özellikle ateş, başka rahatsızlıkların da göstergesi olabileceğinden mutlaka önemsenmeli ve doktor kontrolü ile önerilen ilaçların kullanılması ihmal edilmemelidir. Gripten kurtulma yolları aşağıda belirtilmiştir.

Grip Hastalığının Alternatif Tedavisi

Doktor gerekli gördüğünde ilaç tedavisi ihmal edilmemesi gereken bir husus olmakla birlikte doğal yöntemler kullanarak gripten kurtulmanın yolları mümkündür. Çünkü tedavide kullanılan ilaçların sürekli olarak kullanılması sakıncalı olduğundan grip tedavisinde doğal yöntemlerin ilaca ek olarak tercih edilmesi yararlı olmaktadır.

Öncelikle yapılması gereken, beslenme ve hijyen kurallarına uygun bir hayat sürmek ve bağışıklık sistemini güçlü tutarak hastalığa yakalanmanın önüne geçmektir. Bunlara dikkat edilmesine rağmen hastalığa yakalanılması halinde hastalık belirtilerinin ortadan kaldırılması ya da en azından hafifletilmesi için hastanın kendi kendine evde yapabileceği doğal tedavi yöntemlerinden yararlanmak mümkündür.

Grip İle Mücadelede Doğal Yöntemler

Grip ile mücadelede kendi kendimize çeşitli yöntemler kullanarak hastalığı kısa sürede atlatma imkânına sahip oluruz. En önemli konu grip hastalığında sıkça karşılaşılan ağız ve vücut kuruluğunu önlemek için bol su veya bitki çayı tüketmektir. Burun tıkanıklığı halinde kullanılan burun spreylerine alternatif olarak deniz suyu kullanmak veya mentol gibi burun açıcı etkisi olan bitki yağları damlatılmış sıcak su ile duş alınması rahatlatıcı etki yapmaktadır. Bu şekilde duş alınma imkânı bulunmuyorsa aromaterapik yağların etkisinden de yararlanmak mümkündür. Hastalık tam olarak başlamadan önce çinko ve C vitamini alınması da koruyucu etki yapabilecektir. Son olarak bir anne tedavisi olan tavuk suyu çorbası nefes yollarınızı açacak ve ağrılarınızı hafifletecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here