Diyet Yapamıyorum Nasıl Zayıflarım?

0
7

Diyet yapamıyorum diyenlere harika tavsiyelerimiz var. Diyet yapmadan da kilo verilebilir. Çok azimli ve kararlı bir insansanız bu durum olağan dışı değildir. Öncelikle sabah kalktığınızda ılık bir suyun içine limon sıkıp içerseniz metabolizmanız daha hızlı çalışır. 

Diyet yapamıyorum diyorsanız diyet listenizde yazan hiç bir öğünü atlamamak gerekir çünkü vücut bedeni ayakta tutabilmek için yağ üretir. Ve bu size kilo olarak geri döner. Bol bol su içmek de metabolizmayı hızlandırır. Zayıflamada suyun önemi oldukça fazladır. Günde iki buçuk ya da üç litre su içmek hem sağlığınıza hem de diyet yapmadan zayıflamanıza yardımcı olur. Günde bir ya da iki saat yürüyüş yapmak gerekir. Yürüyüş yapma olasılığınız yoksa bir saate yakın evinizde kendi yöntemlerinizle egzersiz yapmakta makbul olur.

Egzersizle birlikte evde küçük adımlar halinde yürürseniz çok olmayan ama size faydası olacak kaloriler vermiş olursunuz. Egzersiz yaparken ya da yürüyüş yaparken mutlaka müzik dinleyin. Müzik size enerji verecek, yorgunluğunuzu hissettirmeyecek, azminizi ve motivasyonunuzu yükseltecektir. Yürüyüş yaparken terinizin soğumasına izin vermeden ara ara duraksayıp su içmek de önemlidir. Sabah kahvaltı yaparken yediğiniz besinlerin yanında bir fincan yeşil çay içerseniz metabolizmanız hızlanır ve kalorilerinizi yakmanıza yardımcı olur. Yeşil çay tatsız olduğu için, tadını beğenmezseniz yeşil çay yerine tarçın çayını da tüketebilirsiniz. Tarçın çayı kan şekerinizi dengeleyerek hem tok tutar hem de metabolizmanızı hızlandırır. Tadı da oldukça lezzetlidir. Yediğiniz yemeklerin yanında bir kase yoğurt yemekte diyet yapmadan zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

Eğer bir kata çıkacaksanız asansör yerine merdivenleri kullanmak daha doğru olacaktır. Böylece hafif adımlarla ve hafif kalori yakarak zayıflamanıza çok az miktarda faydalı olacaktır. Yediğiniz lokmaları iki, üç kez değil de on beş, yirmi kez çiğneyin. Vücut çok büyük parçada olan besinleri sindirmekte zorluk çeker ve daha fazla kilo almanıza sebep olur. Lokmaları en küçük parça haline getirene kadar çiğnerseniz vücut besini daha kolay sindirir ve kilo vermenizde daha faydalı olur. Yediğiniz besinler sadece karbonhidratlı ya da yağlı olmasın. Yediğiniz besinlerin çoğu sebzelere yönelik olsun. Sebzede daha az kalori bulunduğu için kalori tasarrufu yapıp daha fazla kilo almanızı engeller. Yediğiniz yemeklerin kızartmak yerine haşlayın ya da fırında pişirin. Kızartmak daha fazla kaloriye sebep olacaktır. Yemeklerinizi geç saatlere bırakmayın. İnsan vücudu geç saatlerde daha az hareket eder ve metabolizma yavaşlar. O yüz den yemeklerinizi çok geç ya da çok erken olmadan yemeniz doğru olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here