Derin Doku Masajı

0
7
Bu masajın temposu düşük bir masaj olup hareket şiddetlerinin yoğun olduğu bir masajdır. Vücuttan toksinlerin atılması gibi konularda da büyük pay sahibi olup, sert masajlardan hoşlanan kişilerin sıklıkla tercih ettiği Derin doku masajı, kaslar üzerinde sert baskı uygulanarak vücudun denge düzeyi orantılamaya çalışılır.

Yaklaşık 60 dakika süren bir masajdır. Gün içinde bedeninizdeki yorgunluk, doku ve kaslara yerleşir. Dolayısıyla kendinizi bitkin ve halsiz hissedebilirsiniz. Ağrıyan, Zamanla vücudunuzda oluşan gerginlik ve düğümlenen kısımlar için oldukça etkilidir. Derin doku masajı sayesinde kaslardan toksinlerin ayrılmasını ve aynı kaslara besinlerin ilave edilmesi sağlanır.

Derin doku masajı tıp dilinde de oldukça kullanılıyor. Eklem ağrıları, artrit gibi çeşitli sorunlar yaşayan hastalara derin doku masajı tavsiye edilebilir. Bu masaj da neredeyse tüm bedene masaj yapılsa da, ağırlıkların ve sorunun olduğu bölgeye daha çok ağırlık verilir. Uzun süre spor yapmadıktan sonra spor yaptığınız da vücudunuzda belli kronik ağrılar oluşabilir. Bu ve benzer ağrılar için de bölgesel masaj birebirdir.

Vücudun doğal dengesine geri dönmesine, baş ve omuzların, hara noktasının ve bacakların hizalanmasına da yardımcı olur. Kısacası bu masaj, bir çok noktada ağrılarınıza son vermek, psikolojik olarak rahatlamak ve vücudunuzdaki enerjiyi uyarmak için harika bir yöntem olarak değerlendirilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here