Cinsel Hayatınıza Renk Katacak 5 Yol

0
3
Bir çok çift aralarında cinsel hayatlarını konuşmaktan çekinir. Her ne kadar çiftler birbirini sevse ve birbirine çok yakın olsalar bile bazen çekingenlik söz konusu olabiliyor. Çiftler bu tarz konuşmaları genellikle sevişmeden önce ya da sevişme esnasına göre ayarlarlar.

Artık her iki tarafta her anlamda hazırdır ve ve harekete geçilmiştir. Buna bağlı olarak bu konu hakkında konuşmakta çiftleri rahatsız etmez. Oysa çiftlerin hayatında önemli bir yere sahip olan bu konu hakkında konuşmak bu kadar zor olmamalı. Sorunsuz bir cinsel hayat için öncelikle partnerinize dürüst olmanız gerekir. Bir diğer yapabileceğiniz şeyler ise;

Kendiniz İçin Değil Partneriniz İçin Süslenin

Her kadın herhangi bir yere giderken giyimine, saçına, makyajına özen gösterir ve dikkat eder. Peki neden aynı özeni sevdiğimiz ve değer verdiğimiz birisi için göstermiyoruz? Genellikle kadınlar nasıl olsa artık evliyiz veya sevgiliyiz düşüncesi ile normal ve bakımsız halleri ile partnerlerinin karşısına çıkmatadırlar. Dışarıdaki insanlar için gösterdiğimiz özenin bir kısmını da partnerimize ayırmalıyız, aynı dikkati ona da göstermeliyiz. Partnerinizin nelerden hoşlandığını, sizde neleri görmeyi sevdiğini ve hangi halinizi daha çekici bulduğunu gözlemleyin ve ona kendini özel olduğunu hissettirin.

İlişkinizi Yiyeceklerle Destekleyin

Sağlıklı bir vücuda sahip olmak en başta sağlıklı bir ilişkiyede sahip olmanın temelidir. Çünkü salgıladığımız hormonlar ve vücut direnci tamamen buna bağlıdır. Hemen en yakın markete gidip sevdiğiniz kişi için en özel akşam yemeği hazırlayın ve yanına bir şişe şarap almayı da unutmayın. Yemeğin sonrasında ise tatlı geceyi sonlandırmak için iyi bir fikir olabilir.

Aklınız Nerede

Bilim adamları tarafından yapılan araştırmaya göre erkeklerin bir çoğu günde en az 3 defa seks ile ilgili şeyler düşünüyor. Fakat bu durum kadınlarda ise tam tersidir. Seks için hazırlanmak, heyecanlanmak ve hayal kurmanız gerekir bunu unutmayın.

Seks Esnasında Sohbet Etmeyin

İlişki sırasında konuşmak ve alakasız sorular sormak bir çok kadının yaptığı hataların başında gelmektedir. Özellikle de vücudunuzda beğenmediğiniz yerleri sormak ve beni seviyor musunuz tarzı sorular sormak sizi ve partnerinizi rahatsız edecektir.

Partneriniz İle Yalnız Kalmaya Çalışın

Çiftlerin genellikle en büyük sorunları gün içerisinde yeteri kadar baş başa kalamamalarıdır. Özellikle evli çiftlerde iş hayatı, çocuklar ve geçim sıkıntısı gib konular derken birbirlerini fazlasıyla ihmal ederler. Bu nedenle partnerinize bir sürpriz yapın ve günübirlik bir kaçamak yapın. Bu gibi tatiller size iyi gelebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here