Çatı Katı Dekorasyon Önerileri

0
11
Çatı Katı Dekorasyon Önerileri
            Herkes bir evinin olmasını ve onu dekorasyon edip kendi dekorasyonunu yapmayı hayal etmiştir. Kimisi bir apartman dairesi isterken kimisi köy tarzı yerlerde çiftlik evi ister veya çatı katı olan bir ev tercih eder insanların kişisel zevki her şeyde olduğu gibi bunda da farklılık göstermektedir.
Aileler ev tercihi yaparken çeşitli özelliklere bakıyor evinin mevkisine, evinin şehir merkezine, alacağı evin etrafının güvenliği hatta çocuğunun okuluna olan yakınlığı bile artık incelemektedir. Çatı katı dekorasyon önerileri için detaylar aşağıda.

Anne ve babalar ev alırken çok daha fazla dikkatli davranmaktadır. Ev alan bir ev sahibinin çatı katı mutlaka vardır. Bu odaya sahip olan bireyde bu odayı kendi istek ve fikirlerine, hayallerine ve zevkine göre dekore etmek ister. Peki çatı katı dekorasyon önerileri verecek olursak nelerden bahsedebiliriz. İlk olarak odanızın üst kısmında bir pencere olmasını ve bu pencerenin cam olmasını tavsiye edebiliriz çünkü odasının üst tarafı cam olan bir odaya sahip olan bir kişi yağmur yağdığında yağmur sesiyle birlikte yağmurun nasıl yağdığını camdan takip edip daha huzurlu bir uyku süreci yaşamasına neden olabilir.

Çatı katında bir odaya sahip olan bir başka birey, odası genişse eğer ve film izlemeyi sevebilir. Bilgisayarına bağlanabilecek bir sinema ve ses sistemi kurarak odasında daha keyifli bir vakit geçirmeyi etkin kılabilir. Odasının en aydınlık ve ferah bölümüne bir koltuk yerleştirerek odasında bulunan ve kendine göre düzenlenen kütüphaneden kitap seçerek gününü kitap okuyarak geçirebilir. Çatı katında odası olan bir kişi eğer müziğe ilgi duyuyorsa ve odası her türlü eşyayı kaldırabilecek bir potansiyel de ise odasına bateri veya piyona koyabilir.

Bunlarla zaman geçirebilir. İyi bir dekorasyon her zaman önemlidir. Fakat kişinin kendi istek ve zevklerine göre dekore ettiği yerler kişinin kendini en güvenli ve huzurlu hissettiği yerlerin başında gelir. Çatı katında odası olan bir insanın kısa perdeler kullanarak etrafı daha rahat bir şekilde izleme olasılığına sahip olabilir odası için kullanacağı küçük aydınlatma aksesuarları veya aydınlatma aracı kullanmayacağı zaman kullanabileceği mumlar odaya daha hoş bir hava katabilir.

Odasında bulundurması gereken diğer bir hususlardan birisi de kendi zevkine ait olan tablolardan duvarlarına yerleştirmektir. Sevdikleri ile olan fotoğraflarını çerçeve haline getirip bir yere asabilir veya masa üstünde saklayabilir. Kişi dekorasyonunu sağlarken tamamen kendi zevkine göre hareket etmelidir.

Odada kullanılacak olan mobilyaların duvarların rengine göre tam tersi alınacağı odaya daha hoş bir görünüm kazandırabilir. Odanın girişine koyulacak bir ayna güzel görüntülere imza atılmasını sağlayabilir. Odaya alınacak sandalyeler az tutulmalı aksine gelebilecek bir arkadaş misafiri için seçilecek renkli puflar daha samimiyet sağlayan ve sıcak bir ortam oluşturulmasını sağlayacaktır.

Dekorasyon sırasında kişi öncesinde kafasında belirlediği eşyaları çatı katındaki odasına uygun olarak seçmelidir. Çatı katında odası olan bir birey evin diğer bölümlerine göre daha ayrı bir dünya içinde olur. Belki de kendisini odasında daha mutlu ve huzurlu hisseder. Odasını kendi istekleri ve zevkleri doğrultusunda dekore eden bir kişi odasında daha fazla zaman geçirmek isteyip daha fazla zaman geçirecektir. Kişisel zevk dekorasyon da en önemli ölçüttür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here