Bölgesel Masaj Nedir?

0
4
Bu masaj zaman zaman tıbbi masaj olarak da bilinir. Fizik tedavilerinde de oldukça sık kullanılan bölgesel masaj tekniklerinde, ağrıların ve sorunların bol olduğu bölgeye uygulanır.

İş dünyasındaki insanların sıkça uygulattırdığı bölgesel masaj, sırt bölgesi, omuz, kol ve bacak bölgeleri ayrı ayrı odaklanılması gereken noktalardır. Günün tüm yorgunluğunun üstten atılması ve iş yoğunluğuna kısa süreli ara vermek için baş ve ayak masajları genelde tercih edilenlerdir.

Bölgesel Masaj Nasıl Yapılır?

İnsan yapısının vücudunda birbirine bağlı olan belirli yapılarda sinirler mevcuttur. Bu sinirler insan yapısının kusursuz işlemesini sağlar. Bu şekilde vücudun belirli noktalarındaki bütün dokulardan gelen farklı sinyaller sinirlerin olduğu bölümde toplanarak uyarıları beyne iletmek ile yükümlüdür. Beyinde bu yönde tercih edilen savunma yada rahatlama kas spazmı ve ödem anlamında fiziksel ve zihinsel bir rahatlama dönemini başlatır.  Bu masaj ile spazma sebep olan bölgelere lokal bir masaj uygulanır.  Sinirlerin toplandığı bölgeye rahatlama mesajı verilerek, bunun beyne iletilmesi sağlanır. Bu şekilde vücut kendisini savunmadan çıkartıp rahatlamaya yönelir.

Birçok masaj salonunda bulunan ve rahatlıkla randevu alarak gidebileceğiniz bölgesel masaj, gün içinde yaşadığınız eklemsel ağrılara da faydası olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here