4 Hareketle Sıkı Kalçaya Sahip Ol

0
10
                Sıkı kalçalara sahip olmak herkesin istediği, özendiği bir görünümdür. Kalçalarınızın şeklinin olması gerekenden uzak olduğunu düşünüyor ve şekillendirmek istiyorsanız, güzel kalçalara nasıl sahip olunur diyorsanız, yapacağınız düzenli egzersizlerle bunun çok da büyük ve zor bir iş olmadığını görebileceksiniz.

Çünkü yapılan düzenli alıştırma ve antrenmanlar, kısa süre içerisinde duruşunuz dahil vücudunuzda bir çok alanı düzeltmeye ve şekillendirmeye başlayacaktır. Kalçalarınız için size hazırlanan hareketleri doğru ve düzenli olarak yapmak hayalinizdeki sağlıklı ve sıkı kalçalara sahip olmanızı sağlayacaktır.  Her hareket arasında 10’ar saniye dinlenmeyi ve hareketleri 3 set boyunca tekrarlamayı unutmayın.

Dumbbell Squat – 20 Tekrar : Dumbell squat yaparken omurgayı düz tutmak ve dizlerinin parmak uçlarını çok geçmemesini sağlamak önemlidir. Dumbbellarınızın çok ağır olmamasına taşıyabileceğiniz kadar olmasına dikkat edin.

Dumbbell Side Lunge –  Her bacak için 10 Tekrar : Bu harekette de omurgayı düz tutmak ve dizlerinin parmak uçlarını geçmemesi önemlidir. Her bacağınız için 10 tekrar yapmalı ve tekrarlar arasında 10 saniye dinlenmelisin. İdeal kalça şekli için bu hareket önemlidir.

Dumbbell Deadlift – 15 Tekrar :  Omurganı düz tutup karın kaslarını sakın gevşetmemen lazım. Bu hareket de yere eğilirken belini korumalı, kontrollü hareket etmelisin.

Floor Bridge – 20 Tekrar : Bu harekette ayaklarınızı ve elinizi sabit tutup belinizi yukarı aşağı hareket ettirerek köprü kurma pozisyonunda bulunacaksınız. Bu harekette, omzunuz, kalça ve dizleriniz tek bir çizgi halinde, aynı hizada kalmalıdır. Belinizi korumanız gerekmektedir.

Tüm bu hareketler 4 adımda daha sıkı kalçalara sahip olmanız için ideal pozisyonları içeren, hem de sizi sıkmayacak, çok zorlamayacak hareketlerdir. Her kadın yuvarlak ve güzel kalçalara sahip olmak ister. Çıkık  kalça egzersizleri yaparak da ideal kalçalara sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here